ספק מורשה משרד הביטחון: 11007367
 
סגור בשבתות וחגים
 

התקשרו עכשיו:

    054-6606991   |   08-9470898

משחקי גיבוש

באווירה משוחררת בסביבה טבעית קל יותר להתחבר ולהכיר. ארגונים רבים יוזמים ימי גיבוש לעובדיהם במטרה ליצור אחדות ושיתוף פעולה וגם בתי ספר רבים אימצו את השיטה ומחפשים אתרים אטרקטיביים בהם ניתן לגבש את ילדי הכיתה במיוחד בתחילת שנה, כשהילדים עוד לא מכירים או לפני מעבר לחטיבה או תיכון, כדי שיצאו מהיום המופלא עם זיכרונות לכל החיים. ימי גיבוש מבוססים על פעילויות דינמיות ועל משחקי גיבוש, שנועדו למעשה להסיר הגנות ותוך כדי תנועה ופעילויות מהנות וחווייתיות להכיר וליצור את הקשר המיוחד שיוביל לגיבוש המבוקש. שעשועים בהם מניחים את האגו בצד (במקרה של ארגונים) או בהם יש צורך לפעול ביחד כדי להצליח, אתגרים ותחרויות בשטח שמכניסים אתגר ואקשן לפעילות, כשהמשתתפים הופכים לקבוצה אחת ולומדים תוך כדי הפעילות על החולשות והחוזקות של עצמם ושל חברי הקבוצה, לומדים כיצד להציג רעיון וכיצד לשכנע את חברי הקבוצה, לעודד ולתמוך זה בזה והכל באווירה חופשית ונעימה בבית האיכר לקחו צעד אחד קדימה את משחקי הגיבוש הן לארגונים והן לגני ילדים וכיתות בית ספר בטווח גילאים רחב בסקלת פעילות מגוונת, בתנאי שטח או במתחם אטרקציות עם פעילויות גדושות באקסטרים ופאן. לפניכם מספר הצעות ליצירת משחקי גיבוש בימי גיבוש, שניתן לאמץ כדי לארגן פעילויות לבתי ספר או לעובדי ארגון.

משחקי גיבוש של בית האיכר

סנדלים ענקיים

אחת הפעילויות החביבות היא פעילות בה נדרשים חברי הקבוצה להדס ולנווט את דרכם על סנדלים ענקיים שמחייבים אותם למצוא את שיווי המשקל הנכון, זו פעילות שמאוד בונה דימוי עצמי הן מבחינה מוטורית והן מבחינה של השגיות ברגע שמצליחים בה, וגם משעשעת, כך שהיא טובה לתחילת יום גיבוש במטרה לשבור את הקרח ולתרום לאווירה הקצבית.

משימות קבוצתיות

ברגע שהמשתתפים נדרשים לפעול ביחד כקבוצה כשיש להם משימה, תראו כמה מהר כל אחד מוצא את התפקיד שלו בכוח ואיך הם מובילים את עצמם ביחד לפתור חידות, לעמוד במשימות ולהצליח כקבוצה מול קבוצה, ירי בחץ וקשת או אפילו משחקי ילדות כמו פעם, מצא את המטמון הוא אחד המשחקים האהובים בשטח שדורש לפעול ביעילות וביחד כדי לפתור את החידות ולהגיע ליעד המבוקש.

משחקי גיבוש במים

אין כמו להעביר את הפעילות לסביבה של אגם מלאכותי מקסים עם מגוון משחקי גיבוש שמתבצעים בתוך המים כמו למשל, בניית רפסודה, הליכה בכדורי אוויר על המים, מעבר במים בשרשרת אבובים ועד ניווטים, רכיבה על אופניים, ירי בחץ וקשת, המגוון של הפעילות הוא שתורם בסופו של דבר לגיבוש, כיוון שחברי הקבוצה מתנסים במגוון פעילויות כשבכל משחק גיבוש יש להם הזדמנות להכיר עוד פן במשתתפים ולפעול ביחד במגוון רחב של משימות ואתגרים. באווירה בלתי מחייבת זו, קל יותר להכיר ואחר כך לחזור לשגרה עם הרבה חוויות ותחושה נעימה ונוחה יותר.

משחקי חשיבה

תמיד יש מי שיעדיפו פחות להפעיל את הצד הפיזי ולהתמקד בחשיבה אסטרטגית וייחודית וכאן נכנסים לתמונה משחקי חשיבה ואתגרים שמחייבים את המשתתפים להפעיל שיקול דעת או להתרכז היטב כמו למשל בפעילות שמשלבת מבוך מעץ, משחק גיבוש מהנה במיוחד שתורם מאוד לתחושת הסיפוק וההישגיות של חברי הקבוצה.

משחקי גיבוש

איזו פעילות מעניינת אותך?

שלחו לנו ותענו בהקדם:

איזו פעילות מעניינת אותך?

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט