ספק מורשה משרד הביטחון: 11007367
 
סגור בשבתות וחגים
 

התקשרו עכשיו:

    054-6606991   |   08-9470898

להפסיק לפחד

איך לעזור לילדים שמפחדים מחיות

כשהם רואים כלב הם מסתתרים מאחורינו, כשהם שומעים חתול מילל הם עולים על הכיסא או מייללים בעצמם. ילדים רבים נושאים חששות ופחדים מבעלי חיים שונים מחיות מחמד ועד זוחלים.
לא תמיד ידועה לנו הסיבה מדוע הילד שלנו פוחד מחיות, לפעמים מדובר בהתנסות לא טובה, כלב שנבח חזק מדי או חתול שאיים לשרוט בציפורניו, ולפעמים אנחנו אלה ששידרנו להם את הפחד כשאמרנו "זהירות, כלב בדרך שלך" או נרתענו בעצמנו מהמפגש עם נחש.

משנים גישה 

חשוב שלא ננציח את הפחד של ילדינו מבעלי חיים, כי פחד זה עלול רק להתגבר במהלך השנים עד שהילד שיהפוך למבוגר ישכנע את עצמו שהוא פשוט פוחד מחיות בלי באמת לנסות ולהתמודד עם הפחד. המחסום הזה יהפוך למכשול.

חשוב כבר עכשיו, בגיל צעיר ככל שניתן, לשנות את דעת הילד ולאפשר לו באמצעות התנסות חיוביות וחווייתית עם בעלי חיים, ללמוד עליהם, להתקרב אליהם ולהבין שהפחד הוא לא שד גדול כפי שהוא חשב..
מקומות אטרקטיביים כמו בית האיכר שמאפשרים לילדיכם בסביבה מבוקרת וידידותית לפגוש בעלי חיים, ללמוד עליהם וליהנות בקרבתם יסייעו לכם לעזור לילדים שמפחדים מחיות.
בבית האיכר המדריכים המנוסים יסבירו לילדים לאט ובעדינות על החיות השונות מחיות ליטוף דרך חמורים, גמלים ועד זוחלים, יתנו להם לגעת בהם וללטף, ילמדו אותם כיצד החיות מגיבות כשהן בעצמן פוחדות, איך ליהנות מלהחזיק בעל חיים, מה הוא אוהב לאכול. הילדים יגלו את היופי בעולם החי בדרך מהנה, לימודית שתסייע להם להתגבר על הפחד וללמוד לאהוב חיות.

לפניכם מספר טיפים איך לעזור לילדים שמפחדים מחיות במפגש עם בעלי חיים שונים.

הוו מודל לחיקוי עבור הילד

התנהגות ההורה היא הדוגמא הטובה ביותר עבור הילד. אם אתם בעצמכם כהורים תראו לילד כמה אתם מחבבים את החיה ושאתם מוכנים ללטף אותה ולהתיידד עמה, הילד יחקה אתכם ויעקוב אחרי התנהגותכם וינסה בעצמו להחזיק, ללטף ולהתיידד עם החיה.
כך תוכלו ביחד ללטף את הארנבת או להאכיל את האוגר. כמו כן, בקבוצה בה יש ילדים אחרים שמוכנים להתיידד עם החיות קל יותר לשכנע ולעודד את הילד לנסות אף הוא להתיידד עם החיה, כיוון שהוא רואה את בני גילו שאינם מפחדים ונהנים בחברת החיות ורוצה לנסות בכוחות עצמו את המסוגלות שלו להתגבר על הפחד.

בחרו סביבה ידידותית לבעלי חיים

כדאי להתחיל את המפגש החיובי של הילד עם החיות בסביבה בה יש חיות מבויתות שנבחרו בקפידה, שיש מי ששומר עליהן ודואג להן, כך שהיות ידידותיות יותר ורגילות במבקרים כמו למשל בבית האיכר. תוכלו לשמוע הסברים מקצועיים ומרתקים על בעלי החיים וליהנות מפעילויות מגוונות עם בעלי חיים מרכיבה על חמורים או גמלים ועד פינת ליטוף עם חיות מתוקות. בסביבה כזו קל יותר לילד להתחבר לבעלי החיים.

 דעו איך לעודד – לאט ובעדינות 

אל תלחצו על הילד להתחבר לבעל החיים, נסו לתת לו לגלות את ההנאה שטמונה במפגש עם חיות. בקשו ממנו להצטרף למפגש עם בעלי חיים, נסו לעודד אותו ללטף או להחזיק אתכם את בעל החיים אפילו עם מדובר בלטיפה מרפרפת וקלילה, יתכן שברגע שהוא יבין שזה נחמד ונעים הוא ימשיך ללטף וביוזמתו. בכל מקרה, אל תכריחו כי ההכרח רק ילחיץ את הילד ואתם לא תשיגו את מטרתכם אלא להפך, תגרמו לילד להירתע עוד יותר מהמפגש. שלטו בעצמכם, היו סבלניים והסבלנות תשתלם. הרבו במפגשים עם בעלי חיים ככל שניתן כדי להפיג את החששות עד שהילד יתרגל לנוכחות ולקרבה לחיות.

איזו פעילות מעניינת אותך?

שלחו לנו ותענו בהקדם:

איזו פעילות מעניינת אותך?

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט