ספק מורשה משרד הביטחון: 11007367
 
סגור בשבתות וחגים
 

התקשרו עכשיו:

    054-6606991   |   08-9470898

טיפים לטיול בטוח

מצאתם מסלול מעניין, ארזתם תיק ואת המשפחה באוטו, ועכשיו אתם עולים לכביש.
רגע לפני שיצאתם לדרך, חשוב מאוד שתתכוננו לטיול היטב, כולל הצידה הנכונה וארגון התוכנית. כמו כן, יש לשים לב להנחיות הבטיחות, לשבילים המסומנים והשגיחו היטב על הילדים.
כדי שתיהנו בזהירות ותחזרו הביתה בבטחה, אספנו עבורכם מספר טיפים לטיול בטוח. היכון, הכן, מטיילים בטוח.

הקפידו על הוראות הגעה מדויקות

מומלץ לקרוא היטב את הוראות ההגעה למסלול המבוקש, ולתכנן טיולי משפחות לפרטי פרטים תוך עיון מעמיק במפה מעודכנת. תכננו את המסלול המועדף כולל תחנות עצירה בדרך, הגעה מדויקת ליעד והתקדמות הדרגתית לאורך השביל. ספונטאניות היא תכונה נהדרת, אבל בטיולים רצוי לדעת מאיזו נקודה הגעתם ולאיזו נקודה עליכם לחזור, וכך להימנע מטעויות בדרך. בדקו אם מדובר במסלול מעגלי, הצטלבות דרכים, טיול מנקודה א' לנקודה ב' וכמו כן, נסו להעריך כמה זמן ייקח לכם הטיול.

שימו לב לשלטים

סימני דרך הם תמרורי הטיול שלכם. היזהרו ממחסומים, שטחי מוקשים, שימו לב לסימון השביל בצבע הנכון בו בחרתם ללכת (שלא בטעות תתבלבלו עם סימון שקשור למסלול אחר), שימו לב לשלטים שמסבירים לכם על הסביבה כגון חיות בדרך, ירידה, עלייה, התפצלות.

היזהרו ממהמורות בדרך

לא כל המסלולים הם מסלולים משולטים או מסודרים כולל שבילים סלולים ולכן, לאורך הדרך היזהרו מגדרות תיל, בורות באדמה, קוצים, ירידות תלויות או עליות מסוכנות, הידרדרות של אבנים.

רצוי לא לטייל במקומות שאין לכם מושג מה הם תנאי השטח שם.

במיוחד כשמטיילים עם ילדים, חשוב לקחת בחשבון שהם עלולים להתעייף באמצע הדרך ולא יוכלו לצלוח דרך ארוכה, מעבר ליכולתם.

הצטיידו לטיול

חשוב מאוד לצאת לטיול כשאתם מצוידים בכל מה שיסייע לכם בעת הטיול. בחרו תיק עם גב אורטופדי שלא יכביד על הגב שלכם, רצוי תיק שמחולק לנקודות לחץ שונות לאורך חוליות הגב, בדקו שיש לכם אספקת מים שמתאימה לטיול ארוך, הצטיידו בכובעים, משקפי שמש, קרם הגנה, נעלי הליכה נוחות, אוכל לעת הצורך, מפה עדכנית שמתארת את האתר, מכשיר סלולרי שתוכלו ליצור קשר בעת הצורך ועוד.

היו ערניים

בעת טיול, גם אם מדובר במקום בו ביקרתם אינספור פעמים, חשוב מאוד שתהיו ערניים בכל עת ותקפידו שהילדים אתכם לכל אורך הזמן, שהם אינם טועמים מצמח כלשהו או נוגעים בדברים חדים. בדקו את תנאי מזג האוויר והראות, שימו לב שלא חלו שינויים במסלול.

היו קשובים

למדריך במידה ובחרתם לצאת לטיול מאורגן או טיול במתחם, כדאי שתקשיבו היטב להוראות המדריכים. זכרו שהמדריכים מכירים את המקום ויש להם את הידע הדרוש לטיול ולכן, הם ינחו אתכם היטב כיצד לטייל נכון ובטוח.

שימו לב להוראות, במיוחד כשבטיול מעורבות פעילויות אקסטרים כמו שייט או טיפוס ואפילו פעילות כמו רכיבה על חמורים. לכל פעילות יש את כללי הבטיחות שלה.

אם אתם משתתפים בפעילות כמו חץ וקשת, הקשיבו היטב כיצד לתפעל את הכלי כדי שתוכלו ליהנות מהפעילות בצורה בטוחה וכנ"ל לגבי פעילויות עם בעלי חיים וכל פעילות בשטח. מודעות וזהירות יסייעו לכם ליהנות מכל טיול ואטרקציה בדרך הבטוחה ביותר.

איזו פעילות מעניינת אותך?

שלחו לנו ותענו בהקדם:

איזו פעילות מעניינת אותך?

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט