ספק מורשה משרד הביטחון: 11007367
 
סגור בשבתות וחגים
 

התקשרו עכשיו:

    054-6606991   |   08-9470898

טיפול בפחד מכלבים

  • פחד מכלבים, הנקרא גם סינופוביה היא פוביה נפוצה, המתחילה לרוב בילדות (לפני גיל 10) פחד מכלבים יכול לגרום לילד להימנע מפעילויות יומיומיות שגרתיות כמו:

הליכה בנחת ברחוב, הליכה לבד ברחוב או ביקור אצל חבר עם כלב.

פחד זה גורם למחשבות ותחושות של חוסר מסוגלות עצמית כשהחרדה לא חולפת מעצמה, ובייחוד כאשר היא מקשה על ההתנהלות היום יומית, מומלץ על טיפול בחרדה מכלבים.

  • קיימים כיום טיפולים פסיכולוגיים יעילים שמביאים להפחתה משמעותית ברמת החרדה וההימנעות שמאפיינת חרדה מכלבים. הטיפול בפחד מכלבים מיועד להכיר לילד את עולם הכלבים במטרה לחזק את הביטחון העצמי שלו ולאפשר לו לנהל חיים נורמטיביים.
  • במפגש שלו עם הכלב חווה הילד הצלחה, הוא מצליח להגיד לכלב מה לעשות והוא מקשיב לו. כלומר, הוא מצליח לנהל את הכלב ולא הכלב אותו. בסיום התהליך הילד אינו חייב לאהוב כלבים אלא לדעת ולהכיר אותם במטרה לחיות לצידם בשלווה.

הטיפול עצמו:

טיפול באמצעות חשיפה הדרגתית וחיקוי: בתחילת המפגשים הילד לומד להכיר מהו כלב ומהי שפת הכלבים במטרה לתת מקום ל"יצור" שמפחיד אותו.  החשיפה האיטית לעולם הכלבים תאפשר לילד להכיר אותם בזמן שהוא יכול לשלוט בחרדה ובפחד וכך להצליח לעבד אותם וללמוד להתנהל אחרת.

-הבנת גורם הפחד הספציפי של ילד: חוויה ישירה, חוויה עקיפה, צפייה בהתנסות שלילית, תגובות שליליות של אדם אחר ועוד…

-בניית תוכנית עבודה: כל ילד הוא עולם ומלואו, לכל ילד יש את הקצב שלו, לכל אחד יש פחד וחוויה שונה מכלבים ולכן אין זמן מוגדר לטיפול. ישנם ילדים שמגיעים לטיפול למספר מפגשים בודדים ויש כאלה שהתהליך נמשך איתם שנה ויותר.

יצירת קשר: 050-2050825

איזו פעילות מעניינת אותך?

שלחו לנו ותענו בהקדם:

איזו פעילות מעניינת אותך?

קידום אתרים באינטרנט קידום אתרים באינטרנט